DEĞİŞİM VE İADE

İade ve Değişim Koşulları

 

İade işlemi nasıl yapılır? 


Siparişinizi teslim aldıktan sonra, ürünlerinizden kaynaklanan bir problemden (hasar, özür, bozukluk vs) dolayı ürünlerinizi iade etmek istiyorsanız, ürünlerin elinizde geçtiği tarihten itibaren 14 gün içerisinde iletişim sayfamızda bulunan "Ürünlerimi iade etmek istiyorum" konulu mail ile tarafımıza iade talebinizi iletmeniz gerekmektedir.

Talebiniz tarafımıza ulaştıktan sonra müşteri temsilcilerimiz sizinle iletişime geçecektir. İsteğiniz doğrultusunda ürünü orijinal ambalajı bozulmadan ve yanında size gönderilen bütün belgelerle bedestenmucevherat.com adresine gönderildikten sonra işlem gerçekleştirilecektir.

Müşteri hizmetleri temsilcilerimiz ile yapacağınız görüşmeler sonucunda ürünleri tarafımıza gönderirken bazı hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunlar:

• Ürün(ler) orijinal ambalajı hasar görmemiş, kullanılmamış ve kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle tarafımıza yollanmalıdır. 
• Ürünün satış faturasını mutlaka göndermeniz gerekmektedir. 
• Eğer ürünün faturası kurumsal ise, iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dâhil edilmeden, ‘Ürün Birim Fiyatı + KDV’ şeklinde kesilmiş bir iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde alınamamaktadır. 
• İç giyim alt çamaşırlarda, fantazi gecelik, silikon sütyenlerde ve korseler ve benzeri ürünlerde kullanılmamış/paketi açılmamış olmak kaydıyla faturadaki tutar üzerinden değiştirme veya iade yapılmaktadır. 
• İç giyim alt çamaşırlarda, fantazi gecelik, silikon sütyenlerde ve korseler ve benzeri ürünlerde mesafeli satış sözleşmesinde yer alan hijyen maddesi gereğince değiştirme yapılmamaktadır. 
• Müşteri, ürünün kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.

Bu işlemlerden sonra, ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra, ürünün kullanılıp kullanılmadığı, deforme gibi teknik analizlerin yapılması konusunda ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. Bu süreç ortalama 2-5 iş günü sürmektedir.

 

İade talebi ve Süreç


İade ile ilgili prosedürleri yerine getirip tarafımıza yolladığınız ürün, elimize ulaştığında ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. Bu süreç ortalama 2-5 iş gününü almaktadır.

Kredi kartı ile verilen siparişlerde ödeme iadeleri ortalama 2-5 iş günü içerisinde gerçekleşmekte ve yapmış olduğunuz ödeme tutarı kredi kartınıza yatırılmaktadır. Tarafımızdan ödeme iadesi yapılan işlemlerin güncel kredi kartı ekstrelerine yansıması bankalara göre ortalama 1-3 iş günü sürmektedir. Bu süreç içerisinde bedestenmucevherat.com hiçbir şekilde etkisi yoktur, sürenin uzaması halinde bankanız ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.

 

Değişim yapabilir miyim? 


Ürün değişimi için iptal şartları geçerlidir. Bu şartlara uyan ürününüz iade alınmakta ve değişikliğini istediğiniz ürün için adınıza yeni sipariş oluşturulmaktadır.

İade/ değişim ürünlerini nasıl geri yollayabilirim? 
Eğer üretimden kaynaklanan ya da hatalı gönderilmemiş bir ürünü iade/ değişim için geri yolluyor iseniz, masrafları sizin karşılamanız gerekmektedir. Üretim hatası/ yanlış ürün gönderimi gibi sebeplerden iade/ değişim işlemi yapılıyor ise, müşteri hizmetleri temsilcisi ile görüştükten sonra karşı ödemeli gönderebilirsiniz.

 

İade bedelini ne zaman geri alabilirim? 


Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, iade edilen ürün tarafımıza ulaştığı andan itibaren on (15) gün içerisinde ürün bedeli iade edilir.

 

Kargo ücreti iade/ değişim durumunda iade edilir mi? 


Hayır, kargo ücretleri iade edilmemektedir. Fakat 75 TL ve üzeri alışverişlerde bedava kargo seçeneğimiz bulunmaktadır.

İade işlemleri ile ilgili detaylı bilgi almak için info@bedestenmucevherat.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.